20 września 2008

Moodle

Klasy, które w zeszłym roku korzystały z edukacyjnej platformy j. angielskiego znajdą na Modle pierwszy zestaw materiałów towarzyszący wrześniowym lekcjom.

Przypominam też o otwartym projekcie „Let’s Write a Novel”, w którym piszemy powieść. W zeszłym roku powstało 11 rozdziałów i jesteśmy na półmetku.

Przejdź do Moodle.

2 komentarzy:

nz_cris pisze...

A tak mnie natchnęło - Moodle to jeden z genialnych pomysłów Profesora Henry'ego które powinno zainteresować pozostałych pedagogów LO, zwłaszcza tych którzy przygotowują młodzież do konkursów tematycznych. Na studiach praktycznie wszyscy wykładowcy i ćwiczeniowcy korzystają z Moodle swoich katedr, i każdy student ma dostęp praktycznie do wszystkich materiałów z zajęć, oraz może otrzymać materiały dodatkowe w formie elektronicznej, bądź też wskazówki gdzie znaleźć informacje/ciekawostki w postaci papierowej (autorzy, tytuły).
Muszę powiedzieć że sprawdza się to w 100%
Polecam wszystkim

nz_cris pisze...

A jeszcze mi się przypomniało - moodle umożliwia automatycznie sprawdzanie testów wielokrotnego wyboru wraz z wyświetleniem kilka nanosekund po wciśnięciu przycisku "ZATWIERDŹ" oceny na ekranie - to powinno zainteresować informatyków - na zajęciach można to wykorzystać w przeróżny sposób.
Przy okazji wspomnienia informatyków:
Pozdrowienia dla Profesora Leśnierowskiego ;-)