20 sierpnia 2010

Licealiści z Feniksem w Poczdamie

Magdalena Bachorska i Kinga Kaczmarek przesyłają  relację i zdjęcia z wyjazdu do Poczdamu.

Grupa 10 uczniów naszego liceum uczestniczyła w dniach 18-24 lipca w polsko–niemieckim projekcie zorganizowanym w Niemczech. W projekcie oprócz naszych uczniów uczestniczyła niemiecka młodzież z Bad Brückenau.

Cały projekt odbywał się pod hasłem „Kunst am Tor”, a więc nasz pobyt w Poczdamie był związany
ze sztuką.

Nasza podróż przebiegała pociągiem. Kiedy dotarliśmy na miejsce każdy od razu pokochał Poczdam. Po wspólnym przygotowaniu kolacji wybraliśmy się na pierwszy spacer. Kolejne dni przebiegały bardzo miło, z dnia na dzień stawaliśmy się jedną rodziną. Dla każdego  z uczestników nowe znajomości były ogromnym przeżyciem. Oprócz wspólnego gotowania, razem z grupą niemiecką malowaliśmy, dzięki czemu upiększyliśmy ośrodek Hochllandhaus.

Nasz program obejmował także: animacje językowe, rozgrzewki, wycieczkę  do Berlina,  dzień niemiecki oraz polski, na którym oczywiście nie zabrakło bigosu oraz mielonych. Nie obyło się również bez wspólnego śpiewania i tańczenia.

Ostatni dzień był najgorszy, dlatego że rozłąka była dla wszystkich ciężkim przeżyciem. Nie obyło się bez pożegnalnych łez. Wszyscy wymieniliśmy się adresami a także obiecywaliśmy sobie, że będziemy utrzymywać ze sobą kontakt i jeszcze kiedyś spotkamy się w tym samym gronie.

Na koniec cała grupa składa serdeczne podziękowania pani prof. Ewie Dąbkiewicz za wspaniałą opiekę i umilenie nam swoim uśmiechem całego pobytu.  

0 komentarzy: