08 lutego 2011

„Mam Haka na Raka”

Marta Meller, uczennica klasy 1c, relacjonuje przebieg imprezy zorganizowanej w ramach akcji „Mam Haka na Raka”.

Na samym początku imprezy nastąpiło przywitanie oficjalnych gości, artystów a także kolegów, którzy wsparli nas swoją obecnością. Później mogliśmy podziwiać występ zespołu muzycznego z LO. Kolejnym punktem był wykład pani onkolog Julii Jezierskiej-Guźniczak, która przybliżyła nam problematykę raka płuc, jako głównego tematu tego happeningu. Później kolejne chwile z muzyką, czyli występy solistów z LO. Ogłosiłyśmy tez wyniki konkursu plastycznego, który udało nam się przeprowadzić w ZSP nr 2 i Gimnazjum nr 3. Prace konkursowiczów można było podziwiać na sali, w której odbywała się impreza.

Po kilkuminutowej przerwie pojawili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy dali nam około godzinną lekcję na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy Dnia Hakowicza chętnie zadawali pytania i widać było, że pokaz ich zainteresował.

Później złożyłyśmy podziękowania dla wszystkich tych, którzy tak chętnie włączyli się w naszą akcję i zaangażowali we współorganizację Dnia Hakowicza. Wśród tych osób wymieniłyśmy sponsorów, patronów, nauczycieli, artystów, kolegów i koleżanki.

To był koniec oficjalnej części, po której nastąpiła część artystyczna. Na jej początku zaprezentował się Maciej Karwowski, wykonując swoje dwa utwory. Następnie niesamowity pokaz dała grupa taneczna DRINKIN FELLAZ. Po nich wysłuchaliśmy Melusia i Mefa - raperów pleszewskiej sceny muzycznej.

Podczas całej imprezy istniała możliwość zasięgnięcia porady u dietetyka przy specjalnie przygotowanym stoisku, zbadania objętości płuc oraz ciśnienia za pomocą specjalnych przyrządów i wrzucenia maskotek do przygotowanego kosza.

Najbardziej jesteśmy zadowolone właśnie z ilości zebranych maskotek - jest ich aż 253, czyli kilka pełnych dużych worków. Jesteśmy trochę zawiedzione małą ilością przybyłych osób, ale ogólnie możemy powiedzieć, że cała akcja się udała i chociaż niewielka część społeczeństwa została przez nas uświadomiona.

Opiekunem uczniów jest pani Jolanta Hildebrandt.


0 komentarzy: